Must Kast ,,ERNESTO KÜÜLIKUD” / Theatre Must Kast ,,ERNESTO KÜÜLIKUD”

Must Kast ,,ERNESTO KÜÜLIKUD”

01. november (reede), kell 12:00 Vaba Lava suures saalis

 

„Ernesto küülikud“ on Piret Raua samanimelisel romaanil põhinev koolilaste- ja koguperelavastus. Tiheda sündmustiku ja värvikate tegelaste abil jutustatakse lugu mustkunstnikust, kes peab saatuse tahtel endale uue töö leidma. Aastaid turvalises tsirkuseperekonnas veetnud mees leiab end korraga silmitsi maailmaga, mis on täis eravaldusi, naljakaid pankureid ja jaburaid karusnahafarmereid. Siira ja vahetu elutunnetusega Ernesto ei lepi ebaõiglusega, astub nõrgemate kaitseks välja ning leiab lõpuks teenitult ka enda hingerahu.

Ernesto on kangelane, kes kriitilise lapsepilguga julgeb esitada küsimusi ühiskonnas normaalseks peetava kohta. Samuti on ta keegi, kelle jäägitu pühendumus oma hoolealustele – karusnahafarmist näpatud jänestele – võiks olla eeskujuks kõigile, kes loodusest ja sõpradest lugu peavad. Ning lõpetuseks näitab Ernesto, kui oluline on julgus otsida ja leida oma isiklikku õnne, isegi kui tee selleni on teistest erinev. Kus ja kelles siis on peidus kõik see maagia ja võlukunst, kui värvilist ja salapärast tsirkust enam pole?

 

Autor –  Piret Raud
Lavastaja-dramaturg – Kaija M Kalvet
Kunstnik – Inga Vares
Valguskujundaja – Karl Marken
Nukumeister – An-Liis Amur
Helilooja – Ardo Ran Varres
Projektijuht – Kadi Rutens

Osades – Agur Seim, Jaanika Tammaru, Karl Edgar Tammi, Siim Angerpikk 

Vanus – 5+
Kestus – 1 tund ja 10 minutit

 

Piletiinfo – www.teatermustkast.ee / www.piletilevi.ee

** Festivali raames annab teater Must Kast ka ühe ,,ERNESTO KÜÜLIKUD” lisaetenduse, reedel (01.november) kell 17:00 Vaba Lava suures saalis!

Must Kast ,,ERNESTO KÜÜLIKUD”

1st November (Friday), 12:00 o’clock at Vaba Lava Blackbox

 

,,Ernesto küülikud” is a play for schoolchildren and their families based on the novel by Piret Raud. It’s a story of a magician, who through fate has to find himself a new job, with the help of intense events and colorful characters. Having spent many years in a secure circus family, the man finds himself in a world full of private property, funny bankers and crazy fur farmers. With a sincere and immediate sense of life, Ernesto does not accept injustice, stands up for the weaker and finally deserves his peace of mind.

Ernesto is a hero who has a child like looks for life and dares to ask questions about what is considered normal in society. He is also someone whose unwavering dedication to his ward – the rabbits snached from a fur farm – could set an example for everyone who respects nature and friends. And finally, Ernesto shows how important it is to have the courage to search and find your own personal happiness, even if the path to it, is different from usual. Then where and who hides all this magic when the colorful and mysterious circus is gone?

 

Author – Piret Raud
Director-playwright – Kaija M Kalvet
Designer – Inga Vares
Light Designer – Karl Marken
Puppet Master – An-Liis Amur
Composer – Ardo Ran Varres
Project Manager – Kadi Rutens

Cast –  Agur Seim, Jaanika Tammaru, Karl Edgar Tammi, Siim Angerpikk

Age – 5+
Duration – 1 hour and 10 minutes

 

Ticket information – www.teatermustkast.ee / www.piletilevi.ee

** As part of the festival, the theatre Must Kast will be giving an additional performance of “ERNESTO KÜÜLIKUD” on Friday (November 1), 17:00 o’clock at the Vaba Lava Blackbox!